45a3a31f-e397-4524-9b10-8e81d7155de9_20091113022853_Kolorowe-drinki-43

Nowe drinki na dzień kobiet

Już za kilka dni obchodzimy dzień kobiet. Z tej okazji nasz klub przygotował specjalną ofertę, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych smakoszy trunków wyskokowych. Wszystko przy najlepszej muzyce tanecznej. Zabierz swoją dziewczynę do Klubu 13 i zostaw te sklepy z alkoholami, one nie mają tak wykwintnych drinków jakie tutaj będziemy serwować. Sprawdź!

W dzień kobiet oferujemy dotąd nigdzie niespotykane drinki:

1.Martini

Podobno jego autorem jest barman z Nowego Jorku o nazwisku Martini pracujący w klubie Knickerbocker. Miało to miejsce podobno w 1915 roku. Inni uważają, że martini powstało za sprawą koncernu Martini and Rossi produkującej wermut Martini.

Składniki:
2/3 ml ginu
1/3 ml wermutu Martini Dry
1 łyżeczka likieru pomarańczowego Orange Bitters

Wszystki składniki należy wymieszać z lodem i ozdobić oliwką.

2.  Margarita 

Koktajl alkoholowy na bazie tequili, likieru typu triple sec i soku z cytryny lub z limetki.

Składniki:
60 g tequili (wodki meksykanskiej z agawy),
20 ml likieru pomaranczowego,
20 ml soku cytrynowego,
4 kostki lodu,
plasterek cytryny, sol.

Schłodzony kieliszek koktajlowy (najlepiej w kształcie kapelusza) ozdobić crustą z soli i cząstką limonki. Wstrząsnąć w shakerze z lodem i przelać do zimnego kieliszka.

3. Mojito

Koktajl pochodzenia kubańskiego na bazie białego rumu o orzeźwiająco słodko-kwaśno-miętowym smaku. Za pierwowzór mojito uważa się napój pity przez szesnastowiecznego angielskiego korsarza, kapitana Drake’a. Zwykł on pijać tafię – alkohol, uzyskiwany z trzciny cukrowej, z dodatkiem soku z cytryny i mięty. Moment, w którym tafię zastąpił rum to narodziny prawdziwego mojito.

Składniki:
Lód tłuczony
60ml biały rum
25ml sok z limy
5ml wódka gorzka
15ml syrop cukrowy
trzy gałązki mięty
50ml woda gazowana
plasterek cytryny

Zapraszamy to skosztowania!